Gerçek Mad Man

Gerçek Mad Man
"O günler yaşanan tüm zamanların en güzel günleriydi. En güzel! 1950'lerde New York'ta beyaz, yakışıklı ve zeki bir reklamcıysan eğer, tarihe geçmişsin demektir," diye anlatıyor Andrew Cracknell Gerçek Mad Men adlı yeni kitabının önsözünde.
 
Cracknell, Mad Men televizyon dizisinin ortalığı kasıp kavuran etkisinden nasibini aldığı için değil, dizide Madison Bulvarı'nda yaşanan olayların tam olarak gerçeği yansıtmadığını gördükten sonra bu araştırma kitabını hazırlamaya girişmiş.
 
Reklamcılığın en büyük isimleri Don Draper ve David Ogilvy'den tutun da kariyerine ajans sekreterliğiyle başlayıp baş metin yazarlığına yükselen nice ismin gerçek hikâyesi anlatılıyor bu kitapta.
 
1954'te yeni Amerikan erkeğinin idolü olan Marlboro Man'in ya da savaş sonrası Amerika'nın yeni "küçük düşünen ama büyük işler yapan" otomobili ilan edilen Volkswagen'in, yaratıcılıkta devrim yapan New York'un öfkeli dahi adamlarının (mad men) gece gündüz üzerinde çalıştıkları kampanyalarla nasıl birer reklam şaheserine dönüştüğünü ve modern reklamcılığın temellerinin atıldığı Madison Bulvarı'nın gerçek tarihini merak ediyorsanız, sorularınızın tüm yanıtları fotoğraflarla ve çizgilerle zenginleştirilmiş bu kitapta sizi bekliyor.
 
Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
288 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm 
İstanbul, 2013
ISBN : 9786054584345
yukari-cik