Oya Öneş YAŞAYAN

Oya Öneş YAŞAYAN
Boğaziçi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü ve Ankara Anadolu Lisesi Almanca Bölümü mezunu.
 
Dijital pazarlamanın hemen her alanında 17 yıllık sektör tecrübesi var. idefix.com, Ericsson, DDB, OMD’de dijital pazarlama bölüm yöneticisi, Universal McCann’de Genel Müdür Yardımcısı ve GroupM’in dijital performans pazarlama ajansı Quisma’nın Genel Müdür pozisyonlarında çalıştı. Bütünsel dijital iletişimini yönettiği bazı büyük markalar arasında Coca-Cola, Vodafone, Volkswagen, Turkcell, Microsoft, PepsiCo, Renault, Akbank, Finansbank, TEB ve Intel var.
 
Markaların dijitalin gücünü anladıkları ölçüde başarılı olacaklarına inanıyor. Uzmanlık alanları; dijital pazarlama stratejisi, iş hedefleri ve ROI odaklı dijital kampanya kurguları, sosyal medya pazarlaması ve reklamcılığı, sosyal medya big datanın iş hedeflerine yönelik analizi, tüketici içgörüsü ve tüketici yolculuğu analizi.
Yaşayan, 2014 yılı başından itibaren sosyal medya iş zekası çözümlerine odaklanmış bir girişimde kurucu ortak olarak çalışıyor. Markalara, online dünyada markanın algısını, tüketicinin kendilerine, rekabete ve sektöre atfettiği özellikleri, promosyonlara, reklam kampanyalarına verilen tepkileri anlama ve çok boyutlu değerlendirerek “en optimal yolla tüketici içgörüsü edinme” alanında yardımcı oluyor.
Proje yönetimini üstlendiği web bazlı projelerle New York Advertising Festival, Cannes Media Lions, Horizon Awards ve IAB Mixx Awards'dan ödülleri var.
 


yukari-cik